Az előadások időpontjai és témái

11.00-11.20 - Megnyitó
Dr. Palkovics László, felsőoktatásért felelős államtitkár (EMMI)

Dr. Tőzsér János, rektor (Szent István Egyetem)

Bartók Marcell, főszervező (Tudományok Fővárosa)

11.20-11.40
Harangi Szabolcs – Előre jelezhetők a vulkánkitörések? Perspektívák a 21. században
Látványos vulkánkitörés szimuláció
Interaktív vulkándetektív nyomozás
11.40-12.00
Orbán Szabolcs – Intelligens játék, játékos intelligencia – Robotika az oktatásban
12.00-12.20
Eötvös Loránd Tudományegyetem – prof. Détári László – Az álmok
12.20-12.40
Csodák Palotája – Tóth Zsolt – Elektromosság és ami mögötte van
12.40-13.00
Zöldjárat – Tóth Pál – Látványos természettudományos kísérletek
13.00-13.20
Climate KIC – Almássy Angéla – Interaktív zöld ötletelés – Milyen megoldást tudnál találni a fenntarthatóbb és zéró emissziós városi életért?
13.20-13.40
Abacusan Stúdió – Büti István és Sugár Sára – Szövegértés segítése az általános iskolák alsó és felső tagozatos diákjai interaktív bevonásával és Abacusan – ArTec robotika készségcsomagok alkalmazásával
13.40-14.00
Robotépítők Szövetsége – Tanos Áron – Hogyan építs robotot?
14.00-14.20
Robotépítők Szövetsége – Bencsik Tamás – Fejlett robotikai megoldások
14.20-14.40
Zöldjárat – Tóth Pál – Látványos természettudományos kísérletek
14.40-15.00
Segway Show – Extrém utazás Segway-en Rippel Ferivel és Pali bácsival
15.00-16.00
Élőben kapcsoljuk a CERN-t! Virtuális séta a svájci részecskegyorsítóban
Külső helyszín: MTA Wigner Fizikai Kutatóközpont, KFKI Sporttelepe
Az élő közvetítést az MTA Wigner Fizikai Kutatóközpont CERN@WIGNER OPEN DAYS rendezvényétől vesszük át.
16.00-16.20
AIMotive – Takács Árpád – Az önvezető autózás jelene, jövője és technológiai megoldásai.
16.20-16.40
Csodák Palotája – Tóth Zsolt – A tűz birodalma
16.40-17.00
Eötvös Loránd Tudományegyetem – Varga Máté – A genomika módszerének alkalmazhatósága a gyógyászatban
17.00-17.20
Magyar Asztronautikai Társaság – Sik András – Mikor találunk életet a Marson?
17.20-17.40
Abacusan Stúdió – Sugár Sára – Büti István – Természettudományi tantárgyak szemléltető, élményszerű oktatásához kapcsolódó Abacusan – ArTeC robotika készségcsomagok alkalmazása
17.40-18.00
imPRO Music School – Herold János – Elektronikus zenei iskola, interaktív zenei programmal a közönség bevonásával
18.00-18.20
Csodák Palotája – Izgalmas kísérletek a közönség bevonásával
18.20-18.40
Farkas Alexandra – Fényszennyezett élőhelyek – problémák és megoldások
18.40-19.00
Csodák Palotája – Tóth Zsolt – Az erők és rezgések világa
19.00-19.20
Nők a Tudományban Egyesület – Becz Álmos – A magyarországi egysejtűek
19.20-19.40
Nők a Tudományban Egyesület – Mihalkó József – A többváltozós folyamatszabályozás alkalmazása az élelmiszeriparban a technológiai és informatikai háttér kidolgozásával
19.40-20.00
Svábhegyi Csillagvizsgáló – Keresztúri Ákos – A Cassini-űrszonda a Szaturnuszba zuhant

20.00-20.20
Varga Levente – A drónok térképészeti felhasználása

20.20-20.40
Nők a Tudományban Egyesület – Muhi Kristóf – A Rubik-kocka kirakásának segítése okostelefonos alkalmazással
20.40-21.00
Abacusan Stúdió – Sugár Sára és Büti István – Abacusan Robotika és Kölyökmérnök Szakkör, a Stúdiónak az iskolai oktatáson kívüli ismeretterjesztő szakköri programja